Piwnica Win

Pałac Komierowo, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom  stworzył niezwykle urokliwe miejsce jakim jest Piwnica Win w Komierowie. Dobór win podyktowany był chęcią zadowolenia Gości szukających wysublimowanych doznań oraz tych, którzy swoją przygodę z winem zaczynają.

Etykiety zostały wyselekcjonowane tak,  aby były dostępne tylko w Piwnicy Win Pałacu Komierowo lub były rzadkością w innych miejscach. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie miejsca z pozycjami Premium. Wierzymy, że każda degustacja win w połączeniu z naszą kuchnią pozostawi miłe wspomnienia i doznania, do których Państwo wrócicie.

Stworzyliśmy dla Państwa piwnicę opartą na topowych regionach winiarskich Starego i nowego kontynentu.

Bordeaux z Francji – tu znajdziemy ikony takie jak Château Palmer Margeaux 1983, czy Chateau Gazin 2017, Domaine Chevalier Blanc 2016

Nahe z Niemiec  – dedykowane wina Premium od butikowych producentów dostępne od niedawna w Polsce tylko dla doborowych miejsc. Kruger Rumpf i jego wybitny Spaetburgunder  – R – 2018

Rioja prosto z gorącej Hiszpanii od Monte Real  Gran Reserva  1998

Może bardziej przyziemne – choć wciąż wspaniałe Masca del Taco z włoskiej Pugli i ich wybitne Susumaniello, trafiające w gusta wielu obiorców i cieszące się z doskonałym połączeniem perlicy z pałacowego menu.

Doborowe towarzystwo uzupełniają szlachetne bąble od  Lemaire z Szampanii, czy Sekthause Krak z  Palatynatu w Niemczech. Dla wielbiących podróże mamy jeszcze Cap Classique z Rpa.

To wszystko w towarzystwie menu Pałacu Komierowo oraz ciepłego słowa o winach z mojej strony. 

Polecam 

Sommelier Robert Frischke

Cyklicznie organizujemy degustacyjne wieczory winne połączone ze specjalnie przygotowanym menu, na które serdecznie zapraszamy.

Informacje o kolacjach degustacyjnych pod numerem 517 429 392